Nekupujte Viagru! Chtějte řecké seno!
Nikdy jste neslyšeli o pískavici, neboli řeckém senu? Nadešel čas to změnit.  Pískavice je léčivá bylina a Vy nyní prozřete, co se jejího užívání týče.

Proč? Vzhledem k tomu, že řecké seno má některé úžasné přínosy pro zdraví, které by mohly změnit Vaše zdraví a změnit Váš život k lepšímu. Jak?

Jak ukazuje nedávný výzkum, pískavice přispívá ke snížení vnitřního i vnějšího zánětu. Pískavice má obecně úžasné přínosy pro zdraví. Její užívání může rozhodně Váš život změnit k lepšímu. Pískavice má výrazné protizánětlivé účinky. Vedlejší neopomenutelný benefit je pak zlepšení sexuálního života a reprodukčních funkcí. A ať hůlka pevně stojí – To chcete!

Popis byliny

Pískavice je jednoletka se světle zelenými listy a malými bílými květy. Jedná se o rodinu hrachu (Fabaceae) známou také jako řecké seno. Každá rostlina vyplodí asi 10 – 20 plochých, žluto-hnědých semen se štiplavým a aromatickým odérem. Semena mají poněkud hořkou chuť podobnou celeru, javorovému sirupu nebo spálenému cukru a často se používají k přípravě léků. Nicméně, řecké seno má mnohem příjemnější chuť při vaření. Semena, která se obvykle suší a melou jsou nejpoužívanější částí této byliny. Listy se často používají i při vaření. Plody můžeme sníst nebo použít k vytvoření pasty, která je aplikována na kůži a tak pomáhá léčit záněty. Extrakt z Pískavice má antimikrobiální, antioxidační, antidiabetické a protinádorové účinky.

Řecké seno se pěstuje v severní Africe, na Středním východě, v Egyptě a v Indii má dlouhou historii jako součást tradiční medicíny.  

Nutriční hodnoty Řeckého sena

Jedna porce - 1 polévková lžíce semen obsahuje:

35,5 kalorií

6,4 gramů uhlohydrátů

2,5 gramů bílkovin

0,7 gramu tuku

2,7 gramů vlákniny

3,7 miligramů železa (20 procent denní dávky)

0,1 miligramu manganu (7 procent denní dávky)

0,1 miligramu mědi (6 procent denní dávky)

21 miligramů hořčíku (5 procent denní dávky)

32,6 miligramů fosforu (3 procento denní dávky)

0,1 miligramu vitaminu B6 (3 procenta denní dávky)

 

Hlavní přínos a využití Pískavice (Řeckého sena)

Zatímco je zapotřebí dalšího výzkumu, pokud jde o identifikaci a potvrzení všech jeho přínosů, zdá se, že řecké seno pomáhá s řadou zdravotních problémů.

Představuji Vám 5 základních přínosů:

1. Zlepšuje trávicí problémy a snižuje hladinu cholesterolu

Pískavice se může pochlubit řešením mnoha problémům s trávením. Pomáhá zklidnit žaludek, řeší zácpu i zánět žaludku.  Používá se také k léčení trávení a je často zapracován do plánu léčby vředové kolitidy kvůli jeho protizánětlivým účinkům.

Zdá se, že pískavice také pomáhá všem, kdo mají srdeční onemocnění, jako je ucpávání tepen a vysoká hladina některých tuků v krvi, včetně cholesterolu a triglyceridů. Ve skutečnosti studie z Indie prokázala, že podávání 2,5 gramů pískavice dvakrát denně po dobu tří měsíců osobám trpícím diabetem nezávislým na inzulínu, významně snížilo hladinu cholesterolu přirozeně spolu s triglyceridy bez ovlivnění HDL cholesterolu.

2. Snižuje zánět uvnitř těla

Pískavice pomáhá se zánětem v těle, jako například: vředy v ústech, bronchitida, infekce tkání pod povrchem kůže, chronický kašel, rakovina, onemocnění ledvin. Podle Dr. Richarda Palmquista, byly léčivé vlastnosti řeckého sena objeveny tisíce let zpět v Ajurvédských medicínských praktikách.

Díky pískavici se pomaleji vstřebává cukr v žaludku, který stimuluje inzulín. V tradiční čínské medicíně je koření rovněž známo a říká se, že „rozbíjí přilepené energie a chladný zánět v těle.“

Výzkum publikovaný v International Immunopharmacology zkoumal protizánětlivé a antioxidační účinky na sliznici u artritických potkanů a pak potvrdil sílu řeckého sena v boji proti zánětu a následné zmírnění důsledků artritidy.

3. Zvyšuje libido u mužů

Výzkumy ukazují, že řecké seno řeší erektilní dysfunkci a jiné mužské problémy, jako je i plešatost. To proto, že tato bylina může zvýšit sexuální vzrušení a hladinu testosteronu. Doplňky vyrobené z řeckého sena zvyšují sexuální touhu a výkon u mužů a stejně fungují k léčbě impotence.

Studie provedená u šedesáti mužů ve věku 25 až 52 let s erektilní dysfunkcí, kdy bylo polovině probandů podáváno placebo a druhé polovině 600mg extraktu z pískavice po dobu šesti měsíců, ukázala, že doplněk má pozitivní vliv na jejich libido. Nakonec studie zjistila, že extrakt z pískavice má významný vliv na sexuální vzrušení, energii a vytrvalost a pomáhá účastníkům udržovat normální hladinu testosteronu.

4. Podporuje tok mléka v kojení

Ukazuje se, že řecké seno může pomoci ženám s nedostatečnou produkcí mléka v době kojení. Řecké seno může zvýšit dodávku mateřského mléka, protože působí jako galaktagoga, která je látkou prospěšnou pro zvýšení tvorby mléka. Ukazuje se, že řecké seno přímo stimuluje mléčné kanály a může zvýšit produkci mléka už za pouhých 24 hodin.

5. Snižuje zánět mimo tělo

Kromě snižování vnitřního zánětu se řecké seno někdy používá externě jako obklad a tím pak řeší vnější zánět. Na co se používá? Například na bolest a otok ve svalech a lymfatických uzlinách, dnu, rány, vředy na nohou, lupy nebo ekzém.zpět

© JanDoležel 2014 | Autor si vymezuje veškerá práva na obsah díla (internetové stránky) nebo jeho část (články, texty, fotografie) dle Autorkého zákona. Užít dílo bez svolení autora je možné pouze v případě uvedení odkazu na jeho internetovou prezentaci.